EUR/USD powyżej 1,17

  • Marek Rogalski
opublikowano: 28-08-2018, 15:41

Wspólnej walucie nie szkodzą, ani informacje z Turcji (lira znów słabnie), ani też odżywające obawy związane z włoskim budżetem (wicepremier i szef Ruchu 5 Gwiazd nie wykluczył, że wyższe wydatki mogłyby doprowadzić do naruszenia reguły 3 proc. deficytu do PKB, ale później zaprzeczył temu minister finansów).

W efekcie kurs EUR/USD naruszył po południu barierę 1,17. Agencje cytowały też słowa Sekretarza Skarbu USA, który przyznał, że liczy na to, że Kanada wkrótce dołączy do porozumienia zawartego z Meksykiem, a pytany o tzw. spłaszczanie się krzywej rentowności długoterminowych obligacji rządu USA stwierdził, że nie jest to jego zdaniem powód do obaw. 

Na dziennym wykresie EURUSD uwagę zwraca naruszenie linii oporu przez oscylator RSI 9, co mogłoby sugerować, że liczący na dalsze zwyżki EURUSD nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Przed nami „zasieki oporów” od 1,1740-1,1760, ale warto zadać sobie pytanie, kiedy osiągniemy okolice 1,1800-1,1850, jakie były notowane w czerwcu?

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy