EUR/USD powyżej kluczowego wsparcia

  • Anna Wrzesińska
opublikowano: 25-04-2018, 12:42
aktualizacja: 25-04-2018, 12:44

Lepszy sentyment do waluty amerykańskiej utrzymuje się także dzisiaj. Wsparciem dla dolara pozostają rentowności amerykańskich obligacji.

W dniu wczorajszym dochodowość 10-letnich papierów przekroczyła psychologiczny poziom 3,0%, co stanowi podłoże do spekulacji  na temat bardziej agresywnej ścieżki stóp procentowych w USA niż dotychczas sądzono. Oczekiwanie na wzrost rynkowych stóp procentowych może ciążyć rynkom akcji, gdyż zwiększą się koszty obsługi zadłużenia przez firmy. Wzrost rentowności w połączeniu z solidnymi fundamentami amerykańskiej gospodarki sprzyja dolarowi. Wczoraj zostały opublikowane dobre dane z rynku nieruchomości, a odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board potwierdził wyśmienite nastroje amerykańskich konsumentów wzrastając do 128,7 pkt. w kwietniu. Indeks dolara kontynuuje dziś wzrosty i zbliża się do okrągłego poziomu 91 pkt. 

 Główna para EUR/USD po raz kolejny znajduje się w rejonie dolnego ograniczenia szerszego zakresu wahań 1,2155-1,2555, w którym notowania utrzymują się od drugiej połowy stycznia tego roku. Wydaje się jednak bardziej prawdopodobne, że silniejszy ruch kierunkowy nastąpi dopiero jutro, kiedy to uczestnicy rynku poznają komunikat EBC w kwestii polityki monetarnej i dowiedzą się więcej odnośnie obecnego postrzegania koniunktury przez decydentów z banku. Widoczne wyhamowanie optymizmu w europejskiej gospodarce będzie wspierało gołębie skrzydło w EBC. Jak na razie notowania utrzymują się poniżej 100-okresowej  średniej EMA w skali dziennej, która aktualnie wyznacza opór w rejonie 1,2235. 

Wzrost awersji do bardziej ryzykownych aktywów i spadki na zagranicznych rynkach akcji ciąża naszej krajowej walucie. Wyzsze dochodowości długu w USA są tożsame ze spadkiem atrakcyjności inwestycji na rynkach wschodzących. Złoty pozostaje słabszy względem głównych walut. Ponadto opublikowane dzisiaj dane GUS były mieszane. Z jednej strony poznaliśmy niższą stopa bezrobocia zarejestrowanego, która obniżyła się do 6,6% w marcu. Z drugiej strony spadek nowych zamówień w przemyśle wyniósł 16,2% w poprzednim miesiącu. 

EUR/USD

EUR/USD po raz kolejny zbliżył się w okolice istotnej strefy wsparcia w rejonie 1,2155/70 wynikającej z 38,2% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej z poziomu 1,1553 oraz tegorocznych minimów lokalnych. Notowania oscylują obecnie w okolicy 1,2200, jednak w przypadku brak siły na powrót powyżej 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej (1,2235) zwiększą szansę na ponowne testowanie okolic 1,2555. W oczekiwaniu na jutrzejszą decyzję EBC najprawdopodobniej kurs utrzyma się dzisiaj powyżej wspomnianej strefy wsparcia. 

USD/JPY

Notowaniom USD/JPY udało się dzisiaj dotrzeć w okolice 200-okresowej średniej EMA w skali dziennej, która aktualnie wyznacza opór w rejonie 109,30 jenów za dolara i przebiega tuż powyżej 50% zniesienia Fibo całości ostatniego większego impulsu spadkowego z poziomu 113,74. Po silnych wzrostach może nastąpić lekkie odreagowanie mając na uwadze spadek apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. W sytuacji wybronienia wspomnianego oporu para powinna kierować się w okolice wsparcia w rejonie 108,50. Z kolei przełamanie 200-okresowej średniej EMA w skali D1 otworzy drogę do okrągłego poziomu 110,00. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska,Noble Securities S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EUR/USD powyżej kluczowego wsparcia