Euro będzie później, złoty w defensywie

Joanna Pluta
opublikowano: 14-05-2009, 00:00

Wpierwszych godzinach wczorajszej sesji kurs euro był stabilny i pozostawał poniżej 4,40 zł. Wsparciem dla złotego była aukcja obligacji, która zgodnie z oczekiwaniami cieszyła się dużym zainteresowaniem inwestorów. W drugiej części dnia górę wzięły negatywne nastroje na giełdach. Kurs EUR/PLN zwyżkował do 4,45, ustanawiając miesięczne maksimum.

Nastroje pogorszyły się po rozczarowujących danych o sprzedaży detalicznej z USA oraz o produkcji przemysłowej z Eurolandu. Nie bez wpływu na rynek złotego pozostały również obawy związane z opóźnieniem przyjęcia euro w 2012 r. Wczoraj Komisja Europejska ogłosiła wszczęcie procedury nadmiernego deficytu względem Polski. Zbiegło się to z wypowiedzią wiceministra finansów, który potwierdził, że ze względu na wysoką zmienność na rynku walutowym przystąpienie do ERM II w pierwszym półroczu 2009 r. nie jest możliwe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy