Euro bez większych zmian mimo lepszego Ifo

Reuters
opublikowano: 28-01-2002, 10:31

LONDYN (Reuters) - W poniedziałkowe przedpołudnie kurs europejskiej waluty właściwie nie zareagował na lepsze niż oczekiwano dane o nastrojach niemieckich przedsiębiorców. Indeks Ifo wzrósł w styczniu do 86,3 z 84,9 w listopadzie. Analitycy ankietowani przez Reutera przewidywali, że wyniesie 85,6 punktu. Wartość indeksu Ifo w grudniu szacuje się na 85,8 punktu. Dane mogą

LONDYN (Reuters) - W poniedziałkowe przedpołudnie kurs europejskiej waluty właściwie nie zareagował na lepsze niż oczekiwano dane o nastrojach niemieckich przedsiębiorców.

Indeks Ifo wzrósł w styczniu do 86,3 z 84,9 w listopadzie. Analitycy ankietowani przez Reutera przewidywali, że wyniesie 85,6 punktu. Wartość indeksu Ifo w grudniu szacuje się na 85,8 punktu.

Dane mogą wskazywać na stopniową poprawę klimatu ekonomicznego w największej europejskiej gospodarce.

Jednak zdaniem analityków wzrost wskaźnika raczej nie powstrzyma dalszego spadku europejskiej waluty.

"Inwestorzy uważają, że ożywienie gospodarcze w USA będzie silniejsze niż w Niemczech i całej strefie euro. Nie sądzę by dane te pomogły umocnić się europejskiej walucie, chociaż mogą nieco ustabilizować jej kurs" - powiedział Rob Hayward, analityk z ABN AMRO.

"Jednak obawiam się, że istnieje ryzyko spadku kursu waluty nawet do 85,50 centa, jeżeli nie dzisiaj to w tym tygodniu" - dodał Hayward.

O godzinie 10.30 czasu warszawskiego euro kosztowało 86,45 centa, podobnie jak przed publikacją danych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane