Euro blisko 8-miesięcznego minimum

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-06-2005, 11:41

Wspólna waluta euro osłabła w środę na rynku międzybankowym w Londynie do poziomu najniższego od niemal 8 miesięcy - podają dealerzy.

Wspólna waluta euro osłabła w środę na rynku międzybankowym w Londynie do poziomu najniższego od niemal 8 miesięcy - podają dealerzy.

    Euro osłabiło się do 1,2258 USD z 1,2303 we wtorek po południu. "W tej chwili nie ma właściwie powodów, aby kupować wspólną walutę" - powiedział Paul Robson, strateg walutowy w Royal Bank of Scotland Group w Londynie.

    "Wzrost gospodarczy w strefie euro jest bardzo słaby i raczej nic się nie zmieni na lepsze w najbliższym czasie" - dodał.  W środę podano, że indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany na zlecenie Reutera, spadł w maju do 48,7 pkt., z 49,2 w kwietniu.

    Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 49,0 pkt.

    Poziom poniżej 50 pkt. oznacza spadek w sektorze.

    Nie rynkach nie słabną też negatywne emocje związane z odrzuceniem przez Francuzów w niedzielnym referendum unijnej konstytucji. W środę taki scenariusz może powtórzyć się w Holandii, której mieszkańcy również w przeważającej części przeciwni są eurokonstytucji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane