Euro już poniżej 3,5 zł, tego nie było od 2002 r.

Marek Wołos
03-04-2008, 00:00

Sroda okazała się bardzo ważnym dniem dla złotego. Kurs EUR/PLN pokonał psychologiczną barierę 3,50, spadając do 3,49. Ostatnio tyle za euro płacono w styczniu 2002 r.

Spadki kursu EUR/PLN może zatrzymać bariera 3,48. Jest ona określana przez znaczną część lokalnych i londyńskich inwestorów jako docelowy zasięg zniżki. Trzeba się liczyć z tym, że wówczas dojdzie do realizacji zysków. Spadek kursu euro poniżej 3,50 zł może również skłonić nasze władze monetarne do werbalnych inwerwencji. Na rynku notowania EUR/USD rosły. W trakcie sesji za euro płacono nawet 1,5650. Pierwszy raz od dłuższego czasu wystapienie Bena Bernanke, szefa Fedu, nie przełożyło się na istotny spadek dolara. Jego słowa o rosnącym zagrożeniu inflacyjnym rynek odebrał jako zapowiedź mniejszej obniżki stóp procentowych w kwietniu. Dziś szanse na cięcie stóp w USA o 50 pkt spadły niemal do zera.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Euro już poniżej 3,5 zł, tego nie było od 2002 r.