Euro mocniejsze z powodu sytuacji na Bliskim Wsch.

HUTA 'OŁAWA' SA
04-04-2002, 11:07

LONDYN (Reuters) - Podczas przedpołudniowych notowań w Europie euro było nadal mocne wobec dolara, głównie z powodu nieustających napięć na Bliskim Wschodzie.

Europejska waluta nie zareagowała znacząco na dane z sektora usług w strefie euro, który w marcu rozwijał się trzeci miesiąc z rzędu. Natomiast indeks PMI określający przyszłe oczekiwania przedsiębiorców osiągnął najwyższy poziom od 19 miesięcy.

Obecnie inwestorzy czekają na styczniowe dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w krajach Dwunastki, które zostaną podane o godzinie 12.00.

O 11.05 euro kosztowało 88,08 centa, a wcześniej osiągnęło poziom nawet 88,20 centa.

Rósł również kurs jena, ponieważ wbrew oczekiwaniom po zakończeniu roku rozliczeniowego w marcu nie doszło do odpływu funduszy z japońskich rynków finansowych.

Analitycy tłumaczą to korzystną sytuacją na tokijskiej giełdzie, gdzie indeks Nikkei wzrósł od lutego o 21 procent. Nowojorski Standard & Poor's 500 wzrósł w tym czasie o zaledwie 4,4 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: HUTA 'OŁAWA' SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Euro mocniejsze z powodu sytuacji na Bliskim Wsch.