Euro może wzrosnąć, ale to nie koniec korekty

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 08-10-2007, 00:00

Poprzedni tydzień przyniósł korektę na rynku EUR/USD. Kurs tej pary, który w okresie 16 sierpnia-28 września wzrósł z 1,3426 do 1,4264 dolara (ceny zamknięcia), spadł w piątek do dziennego minimum na poziomie 1,4033 dolara.

Choć piątkowe gwałtowne spadki, a następnie gwałtowne wzrosty EUR/USD mogą w najbliższych dniach przynieść rekord wszech czasów ceny europejskiej waluty, to jednak rozpoczęta przed tygodniem korekcyjna sekwencja jeszcze się nie zakończyła. Silne wykupienie, jakie towarzyszyło sierpniowo-wrześniowemu impulsowi (największe od ukształtowania się średnioterminowego szczytu w grudniu 2006 r.), każe oczekiwać znacznie głębszej i dłuższej korekty.

Odnosząc obecną sytuację do wspomnianego grudnia 2006, trzeba się liczyć z 4-6-tygodniową korektą i spadkiem EUR/USD nawet w okolice 1,3830 dolara, gdzie podwójne wsparcie tworzy 50-procentowe zniesienie wcześniejszych wzrostów oraz średnioterminowy szczyt z lipca.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy