Euro osiągnęło nowe szczyty wobec dolara

Mariusz Potaczała
opublikowano: 26-09-2007, 00:00

Wtorek upłynął pod znakiem spadku wartości złotego, który przetestował poziom 3,78 wobec euro. Na rynku międzynarodowym mogliśmy obserwować dość wyraźne zmiany na rynku eurodolara, który po przetestowaniu minimum w okolicy 1,4060 osiągnął nowe historyczne szczyty w okolicy poziomu 1,4150. Stało się tak za sprawą publikacji danych z USA dotyczących liczby sprzedanych domów na rynku wtórnym (spadek w sierpniu o 4,3 proc.) oraz indeksu zaufania konsumentów, który znalazł się na poziomie 99,8 pkt, wobec 105,6 pkt miesiąc wcześniej.

Podczas środowej sesji inwestorzy będą wyczekiwali na decyzję RPP dotyczącą stóp procentowych. W naszej opinii na kolejną decyzję o podwyżce stóp trzeba będzie poczekać do początku przyszłego roku. Nadal spadki USD/PLN w okolice poziomu 2,66 sugerujemy wykorzystać do zakupu dolarów.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu