Euro rośnie, złoty odrabia straty

Tomasz Szecówka
opublikowano: 15-06-2011, 00:00

Inwestorzy skupili się wczoraj na raportach o inflacji z Chin, Wielkiej Brytanii oraz USA. Nowe informacje potwierdziły utrzymującą się presję inflacyjną. Jednak jest mało prawdopodobne, by w przypadku dwóch ostatnich krajów było to argumentem dla władz monetarnych do rozpoczęcia zacieśniania polityki monetarnej. Zabrakło argumentów do wzrostów dolara i funta, co zostało wykorzystane przez zwolenników wspólnej waluty. Para EUR/USD ustanowiła kolejne lokalne maksima, kontynuując odreagowanie rozpoczęte w poniedziałek.

Pary EUR/PLN oraz USD/PLN pozostawały wczoraj w okolicy silnych lokalnych wsparć, nie reagując znacząco na kwietniowe saldo rachunku bieżącego. Dziś polscy inwestorzy mogą skupić uwagę na majowej inflacji cen konsumenckich. Jeśli dodatkowo dobre dane z USA i Europy poprawią nastroje inwestorów, to złoty może kontynuować stopniowy wzrost wobec głównych walut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Szecówka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu