Euro-Tax.pl idzie na New Connect po wiarygodność

JK
opublikowano: 27-10-2009, 00:00

Spółka planuje debiut na początku 2010 r. Potem chce przejść na główny parkiet.

Spółka planuje debiut na początku 2010 r. Potem chce przejść na główny parkiet.

Euro-Tax.pl jest jednym z głównych graczy specjalizujących się w pomocy Polakom legalnie pracującym za granicą w odzyskiwaniu nadpłaconych podatków. Rozwój firmy i chęć zwiększenia jej wiarygodności skłonił kierownictwo spółki do wprowadzenia jej na "mały parkiet".

— Upublicznienie spółki pozwoli umocnić nasz wizerunek w oczach klientów, partnerów biznesowych oraz zagranicznych urzędów skarbowych. Dla inwestorów chcemy przeznaczyć mniejszościowy pakiet akcji, za który spodziewamy się uzyskać kilka milionów złotych. Za dwa lub trzy lata chcielibyśmy przeprowadzić ofertę publiczną i zadebiutować na dużym parkiecie — mówi Andrzej Jasieniecki, wiceprezes spółki.

Podkreśla, że spółka jest rentowna i w tym roku planuje uzyskać 7,3 mln zł przychodów oraz 2,2 mln zł zysku netto. W 2010 r. przychody mają sięgnąć 10,5 mln zł, a zyski netto 3 mln zł.

— Będziemy koncentrować się na naszej podstawowej działalności. W tym roku zamierzamy pozyskać 30 tys. nowych klientów, dla których odzyskamy nadpłacone za granicą podatki na kwotę 50 mln zł. To perspektywiczny rynek, gdyż według naszych szacunków potencjalnych klientów jest około 2 mln, a wartość nadpłaconych przez nich podatków sięga 5,5 mld zł — mówi Andrzej Jasieniecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Euro-Tax.pl idzie na New Connect po wiarygodność