Euro umacnia się dzięki pogłoskom o niesnaskach w EBC

opublikowano: 04-11-2014, 18:51

Euro zaczęło się umacniać po doniesieniach Reutersa o wewnętrznych napięciach we władzach Europejskiego Banku Centralnego dotyczących stylu przywództwa prezentowanego przez prezesa Mario Draghiego.

Niektórzy bankierzy centralni z państw eurolandu chcą poruszyć na spotkaniu w tym tygodniu kwestię sprawowania przywództwa przez Mario Draghiego, dowiedział się nieoficjalnie Reuters i poinformował na swojej stronie internetowej. Chodzi o sprawę wskazania przez szefa EBC kwoty zwiększenia bilansu banku centralnego eurolandu niedługo po tym, jak uzgodniono na posiedzeniu władz EBC, że nie będzie ona podana, powiedział informator Reutersa.

Bloomberg

Sebastian Galy, strateg walutowy Societe Generale w  Nowym Jorku uważa, że informacja Reutersa oznacza mniejsze prawdopodobieństwo wprowadzenia ilościowego luzowania polityki pieniężnej przez zakup obligacji państw eurolandu.

Euro umacnia się o ok. 0,5 proc. wobec dolara. Trzeba za nie obecnie zapłacić 1,2547 dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane