Euro umacnia się na fali spekulacji o obniżce stóp przez EBC

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-07-2005, 17:21

Kurs euro w poniedziałek zyskał wobec dolara najbardziej od dwóch tygodni i umacnia się również wobec jena, po tym jak na rynku pojawiły się spekulacje, że Europejski Bank Centralny (EBC) może po raz pierwszy od dwóch lat obniżyć stopy procentowe - informują dealerzy.

Kurs euro w poniedziałek zyskał wobec dolara najbardziej od dwóch tygodni i umacnia się również wobec jena, po tym jak na rynku pojawiły się spekulacje, że Europejski Bank Centralny (EBC) może po raz pierwszy od dwóch lat obniżyć stopy procentowe - informują dealerzy.

Euro zyskuje także w związku z oznakami poprawy w europejskiej gospodarce. Francuski instytut statystyczny INSEE podał w poniedziałek, że produkcja przemysłowa we Francji wzrosła w maju po raz pierwszy od czterech miesięcy (wzrost o 0,3 proc.)

O godzinie 16.20 za euro płacono w Nowym Jorku 1,2034 USD wobec 1,1965 USD w piątek wieczorem. Europejska waluta wzmocniła się także wobec jena. O 16.20 za euro płacono 134,66 jena w porównaniu z 134,25 jena w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Euro umacnia się na fali spekulacji o obniżce stóp przez EBC