Euro umacnia się, rentowności rosną po „jastrzębim” sygnałach z EBC

opublikowano: 21-04-2022, 10:33

Euro umacnia się o 0,6 proc., a rentowność 2-letnich obligacji Niemiec rośnie o 10 pkt. bazowych po wypowiedziach przedstawicieli władz Europejskiego Banku Centralnego, informuje MarketWatch.

Wiceszef EBC Luis de Guindos powiedział Bloombergowi, że program skupu obligacji powinien zakończyć się w lipcu i nie wykluczył podwyżki stóp nawet w tym samym miesiącu. Z kolei członek Rady Prezesów EBC Pierre Wunsch mówił o tym, że główna stopa polityki EBC, wynosząca obecnie minus 0,5 proc., może na koniec roku mieć pozytywną wartość. Jak zauważa MarketWatch, oznaczałoby to możliwość trzech „standardowych” podwyżek stóp o 25 pkt. bazowe jeszcze w tym roku.

Euro umacnia się obecnie o 0,6 proc. i trzeba za nie płacić 1,0915 USD. Rentowność obligacji 2-letnich Niemiec rośnie obecnie o prawie 10 pkt. bazowych do 0,152 proc. Rentowność 10-letnich Bundów rośnie o 7 pkt. bazowych do 0,93 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane