Euro zbiera siły przed dalszą zwyżką

Mariusz Potaczała
opublikowano: 02-11-2009, 00:00

W minionym tygodniu złoty tracił, co spowodowane było spadkami na rynku eurodolara oraz pogorszeniem nastrojów na światowych parkietach. Para EUR/USD nie mogła znacząco oddalić się od ważnego psychologicznie poziomu 1,5000. Kolejna nieudana próba wzrostowa zniechęciła inwestorów, co zapoczątkowało korektę. Jej charakter należy określać jako krótkoterminowy ruch przed dalszą zwyżką, dlatego okolice 1,4700 wydają się atrakcyjne do średnioterminowego zakupu EUR/USD. W horyzoncie jednego miesiąca można spodziewać się zwyżki w kierunku 1,5000.

Na rynku EUR/PLN zwyżkę powstrzymała strefa oporu zlokalizowana w pobliżu 4,3000, co jest istotnym sygnałem w średnim horyzoncie czasowym. Krótkoterminowo kurs polskiej waluty może się wahać, jednak wspomniany opór nie powinien być pokonany, a wraz z powrotem wzrostów na parze EUR/USD złoty również powinien zacząć odrabiać straty.

Mariusz Potaczała

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy