Eurobank dostanie 100 mln zł

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 30-06-2004, 00:00

Akcjonariusze Eurobanku zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o podwyższeniu kapitału zakładowego o 30 mln zł.

Stanie się to dzięki nowej emisji, która zostanie skierowana do firmy LOOK Finansowanie Inwestycji, głównego udziałowca banku. To drugie w tym roku dokapitalizowanie. Pierwsze, 100 mln zł, odbyło się na początku 2004 r. Jak twierdzi Sławomir Łukasiewicz, prezes banku, w tym roku planowane jest jeszcze jedno podniesienie funduszy, a kolejne ma się odbyć w 2005 r. Ogółem kapitał zakładowy Eurobanku ma wzrosnąć z ponad 173 mln zł do ponad 273 mln zł na koniec 2005 r. Kolejne emisje też będą kierowane do LOOK Finansowanie Inwestycji, spółki, której właścicielem był nieżyjący Mariusz Łukasiewicz. Firma ma na to zgodę Komisji Nadzoru Bankowego.

To półrocze ma być ostatnie, w którym Eurobank poniesie straty. Na koniec roku wynik spółki ma być bliski zeru. Dlatego akcjonariusze zdecydowali, że strata za 2003 r. w wysokości 31,6 mln zł zostanie pokryta z zysków w przyszłych latach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eurobank dostanie 100 mln zł