Eurocash bliższy zakupu Carmenta

ZK
opublikowano: 04-05-2006, 00:00

Poznański Eurocash podpisał przedwstępną umowę przejęcia majątku spółki Carment z siedzibą w Krośnie. To element realizacji listu intencyjnego, o którym giełdowa firma informowała w końcu stycznia.

Na mocy podpisanych umów Eurocash przez spółki zależne przejmie zorganizowaną część przedsiębiorstwa Carment, która zaopatruje sieć sklepów detalicznych Delikatesy Centrum w towary FMCG (o szybkiej rotacji). Ponadto do poznańskiej grupy trafi sama sieć Delikatesy Centrum. Będą to zarówno placówki działające na zasadzie franczyzy, jak i własne (tych jest 30).

W zamian za to Eurocash zobowiązał się m.in. do przyznania wybranym akcjonariuszom Carment opcji menedżerskich na swoje akcje o wartości 3,5 mln zł.

To druga istotna akwizycja poznańskiej firmy w ostatnim czasie. W końcu marca grupa kupiła KDWT, drugiego gracza na krajowym rynku hurtowego handlu papierosami.

Inwestorzy dobrze przyjęli informację o umowie z Carmentem. Kurs Eurocash rósł we wtorek momentami o ponad 6 proc., ocierając się o poziom 7 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy