Eurocash ma zgodę UOKiK na przejęcie Firmy Rogala

ISBNews
opublikowano: 09-12-2014, 10:07

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad "Firmą Rogala" Ewelina Wójcik Rogala i Jerzy Rogala sp.j. po jej przekształceniu w spółkę z o.o., podał Eurocash.

"Ww. zgoda była jednym z warunków zawieszających zawartych w umowie przedwstępnej z dnia 18 września 2014 roku dotyczącej nabycia 50% udziałów w Firmie Rogala" - czytamy w komunikacie.

Wniosek o zgodę wpłynął 31 października.

Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). Poprzez szereg formatów dystrybucji, Grupa Eurocash koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce. Po połączeniu z Grupą Tradis w ramach prowadzonych przez Grupę różnych formatów franczyzowych skupionych jest około 10 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eurocash ma zgodę UOKiK na przejęcie Firmy Rogala