Eurocash nadal w trendzie

Piotr Wiśniewski
10-10-2005, 00:00

Notowania spółki Eurocash poruszają się w trendzie wzrostowym od ponad dwóch miesięcy. Zwyżki kursu miały jednak charakter skokowych pojedynczych wzrostów. W piątek trend wzrostowy został na krótko przełamany, ale notowania powróciły ponad jego linię.

Rynek najwyraźniej docenił wyniki finansowe spółki za drugi kwartał i za całe pierwsze półrocze. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 12 proc., a zysk netto o 59 proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. Spółka zapowiada też dalsze powiększanie sieci dyskontów. Oczekiwania wobec wyników za drugie półrocze są więc rozbudzone. Świadczy o tym zachowanie kursu. Ewentualna korekta, jeżeli przełamie linię krótkoterminowego trendu wzrostowego, powinna się zatrzymać na poziomie wsparcia wyznaczonym przez wrześniowe notowania, czyli 4,6 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eurocash nadal w trendzie