Eurodolar kontynuuje spadki

GO4X
opublikowano: 07-02-2011, 14:03

W poniedziałek wczesnym popołudniem kurs EUR/USD znajdował się w okolicach poziomu 1,3540, czyli w pobliżu piątkowych dołków.

Rano notowania kształtowały się jeszcze w okolicy 1,3600, przed południem kurs przebił naruszoną w piątkowe popołudnie ważną barierę 1,3570. To już trzecia kolejna sesja, na której euro traci w stosunku do dolara.

Spadki zostały zapoczątkowane w czwartek, po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego i mniej jastrzębiej niż zakładano wypowiedzi jego prezesa, Jean- Claude’a Trichet. W piątek były kontynuowane po publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy. W czwartek rano kurs znajdował się nawet powyżej poziomu 1,3820. Od tego czasu spadł zatem o nieco ponad 2 proc. 

Poznaliśmy dziś dwie dość istotne publikacje danych makroekonomicznych z Europy. Lutowy odczyt indeksu Sentix, który mierzy oczekiwania inwestorów finansowych, wyniósł 16,7 punktów. Tym samym znacznie przebił oczekiwania na poziomie 12,5 punktów. Wartość indeksu jest najwyższa od  wczesnej jesieni 2007 r.

W południe na rynek napłynęły także dane dotyczące dynamiki zamówień w przemyśle w Niemczech. Wyniosła ona -3,4 proc. w ujęciu miesięcznym, prognozowano spadek mniejszy o blisko 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GO4X

Polecane