Eurodolar skutecznie broni linii trendu spadkowego

DM TMS Brokers S.A.
09-07-2010, 18:33

Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara przebiegała pod znakiem testowania istotnego oporu w postaci linii trendu spadkowego, który trwa od początku grudnia 2009 roku. Przełamanie tego oporu otwierałoby drogę do dalszej zwyżki kursu EUR/USD. Dziś jednak notowania głównej pary walutowej nie zdołały trwale wzrosnąć ponad wspomniane ograniczenie i w godzinach popołudniowych spadły w okolice 1,2620.

Po solidnych wzrostach, jakie mogliśmy obserwować w tym i zeszłym tygodniu trudno było oczekiwać, aby eurodolar był w stanie tak szybko przebić tak istotną barierę. Z tego też względu ewentualnego rozstrzygnięcia spodziewać można się w przyszłym tygodniu kiedy to poznamy kilka istotnych publikacji makroekonomicznych z USA m.in. na temat sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. Ponadto również w przyszłym tygodniu rozpocznie się sezon publikacji wyników kwartalnych z amerykańskich spółek, co zdeterminować może dalszy kierunek w jakim podążą giełdy.

Podczas dzisiejszej sesji złoty kontynuował umocnienie względem euro oraz dolara. W dalszym ciągu krajowej walucie sprzyja pozytywny sentyment inwestycyjny utrzymujący się na rynkach. W krótkim terminie oczekiwać można, że kurs USD/PLN przebije wsparcie na poziomie 3,2000. Z kolei notowania EUR/PLN po pokonaniu poziomu 4,0800 zmierzają w kierunku wsparcia 4,0400, które skutecznie ograniczało dalszą aprecjację złotego przez prawie dwa miesiące. W przyszłym tygodniu poznamy kilka istotnych publikacji makro z Polski m.in. dane na temat zatrudnienia, wynagrodzeń oraz inflacji konsumentów.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Eurodolar skutecznie broni linii trendu spadkowegoEurodolar skutecznie broni linii trendu spadkowego

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eurodolar skutecznie broni linii trendu spadkowego