Eurodolar szuka impulsu do wzrostu

opublikowano: 15-02-2007, 15:03

Czwartkowe notowania EUR/USD, po wczorajszej silnej zwyżce, upływają pod znakiem stabilizacji w przedziale 1,3118-1,3181 dolara.

Czwartkowe notowania EUR/USD, po wczorajszej silnej zwyżce, upływają pod znakiem stabilizacji w przedziale 1,3118-1,3181 dolara.

Stabilizacji tej nie zaszkodził silny spadek kursu GBP/USD, po publikacji o godzinie 10:30, bardzo słabych styczniowych danych o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. To wskazuje, że ma ona charakter korekty, a nie wyczerpywania impulsu wzrostowego.

W dniu dzisiejszym zostanie opublikowana, kolejna w tym tygodniu, porcja raportów makroekonomicznych. Inwestorzy poznają m.in. indeksy NY Empire State i Fed z Filadelfii, dane o przepływach kapitałów do USA czy produkcji przemysłowej. Z uwagi na obecną przewagę popytu na EUR/USD, można zakładać, że publikacje te będą szukaniem pretekstów do dalszych wzrostów EUR/USD. Jedynie bowiem naprawdę dobre dla dolara dane, będą dziś w stanie w sposób trwały go wzmocnić.

O godzinie 14:20 kurs EUR/USD testował poziom 1,3134 dolara, wobec 1,3129 dolara wczoraj pod koniec dnia.

Marcin R. Kiepas X-Trade Brokers DM S.A

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane