Eurodolar w konsolidacji

DM TMS Brokers S.A.
02-09-2010, 16:39

W czasie dzisiejszej sesji europejskiej na  rynku walutowym zgodnie z oczekiwaniami panowała niewielka zmienność. Inwestorzy szykują się już na jutrzejszą publikację oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy, w związku z czym ograniczają swoją aktywność rynkową.

Eurodolar konsolidował się dziś powyżej poziomu 1,2800, praktycznie nie reagując ani na rewizję danych o PKB z Eurolandu, ani też na wystąpienie prezesa ECB na konferencji po posiedzeniu banku w sprawie stóp procentowych. Europejski Bank Centralny podniósł tegoroczne prognozy wzrostu gospodarczego dla Eurolandu z przedziału 0,7-1,3 proc. do 1,4-1,8 proc. W górę podniesiono również projekcję dynamiki PKB w przyszłym roku. Rewizji prognoz dokonano w reakcji na silniejsze od oczekiwań ożywienie w drugim kwartale oraz poprawę sytuacji gospodarczej w Eurolandzie w lipcu oraz sierpniu. Ponadto lekko podniesiono prognozy tempa wzrostu cen w roku bieżącym oraz przyszłym.

Pod koniec sesji europejskiej, o godz. 16.00 z USA napłynęły dane o zamówieniach w przemyśle. Wzrosły one w VII jedynie o 0,1 proc. m/m, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 0,3 proc. Bardzo pozytywnie natomiast zaskoczyły dane z rynku nieruchomości. Liczba umów sprzedaży domów wzrosła w lipcu o 5,2 proc. m/m, przy oczekiwaniach spadku o 1,0 proc. Druga z publikacji z USA wywarła większy wpływ na rynek walutowy niż wszystkie poprzednie, a eurodolar zachował się czysto fundamentalnie, zniżkując w pobliże 1,2800.

Notowania złotego po porannej zniżce względem euro, w dalszej części dnia lekko odbiły, ruch ten jednak nie przekroczył 1,5 gorsza, a dzienne maksimum zostało osiągnięte w okolicach 3,9760 PLN za EUR. Równie niewielką zmienność wykazywały pozostałe waluty naszego regionu. Na europejskich giełdach większość indeksów zwyżkowała, zyski jednak nie przekraczały 1 proc., niektóre giełdy natomiast lekko zniżkowały.

Atmosfera ta wskazuje, iż sentyment rynkowy jest raczej pozytywny, jednak atmosfera niepewności przed jutrzejszymi publikacjami z USA powstrzymuje sporą część inwestorów od silniejszego zaangażowania się w rynek.

Joanna Pluta
Departament Analiz
DMzlotyEurodolar w konsolidacji TMS Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eurodolar w konsolidacji