Eurodolar walczy o ważny poziom; spadki na ropie

Dział Analiz easyMarkets
opublikowano: 13-09-2016, 15:39

Wtorkowa sesja przynosi poprawę nastrojów na rynku akcyjnym w Europie, część najważniejszych europejskich indeksów zwyżkuje, nasz WIG20 zyskuje na chwilę obecną 0,7 proc. Na rynku surowcowym wyraźnie tanieje ropa, oraz lekko bezpieczne złoto i srebro.

EUR/USD – na wsparciu

Para EUR/USD notuje dziś wzrosty; obecnie kurs eurodolara wynosi 1,1247. Widać więc, że  na gruncie analizy technicznej toczy się walka o  wsparcie w postaci okolic 1,1245 - 61,8 proc. zniesienia fibo. Teraz jeśli popytowi udałoby się wyjść ponad ten poziom byłaby szansa na dalsze wzrosty.

Wskaźniki analizy technicznej bardziej przemawiają za dalszymi wzrostami.

W kontekście wydarzeń makro dziś poznaliśmy już indeks instytutu ZEW z Niemiec. Obrazuje on nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech. Odczyt wyraźnie rozczarował, ale nie przełożyło się to na wyraźne spadki  wartości wspólnej waluty (odczyt 0,5 pkt. wobec prognozy 2,5 pkt.). Dziś o 20:00 czeka nas jeszcze publiczne wystąpienie członka zarządu ECB (Sabine Lautenschläger).

Wykres: EUR/USD Daily

Opór: 1,1364, linia trendu spadkowego

Wsparcie: okolice 1,1245 - 61,8 proc. zniesienia fibo.

OIL –  w okolicach 45 USD

Po zeszłotygodniowym dotarciu do okolic 47,7 USD za baryłkę spadają ceny ropy.  Przypomnijmy za zwyżkami z zeszłego tygodnia w głównej mierze stały dane z USA, które zaskoczyły i wskazały na znaczny spadek zapasów tego surowca. Obecnie baryłka ropy wyceniana jest na 45,07 USD. Na gruncie analizy technicznej znajdujemy się coraz bliżej wsparcia w postaci okolic 44,5 USD - 50 proc. zniesienia fibo.

W kontekście cen ropy dziś ważny odczyt, o godzinie 22:40 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw wg API.

Wykres: OIL Daily

Wsparcie: okolice 44,5 USD

Opór: okolice 47 USD

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dział Analiz easyMarkets

Polecane