Eurodolar wciąż w konsolidacji

DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 10-09-2010, 17:26

Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara przedstawiała się praktycznie identycznie jak podczas dwóch ostatnich dni. Kurs EUR/USD oscylował wokół poziomu 1,2700 z zakresem wahań około jednej figury.

W tym tygodniu kalendarz makroekonomiczny był dosyć bogaty, jednak kaliber tych publikacji nie był na tyle istotny, aby znacząco wpłynąć na kurs głównej pary walutowej. Stopniowe zawężanie wahań oznaczać może zbliżające się wybicie, a im dłużej kurs utrzymywać będzie się w konsolidacji, tym silniejszy może być ruch po wybiciu. Dziś nastroje na rynkach giełdowych były mieszane, jednak pomimo tego notowania walut uchodzących za bezpieczne uległy lekkiemu osłabieniu. Kurs EUR/CHF wzrósł powyżej poziomu 1,3000, zyskując od środowego dołka blisko 2,5 proc. Odbicie widoczne było także w notowaniach USD/JPY, które zwyżkowały w okolice 84,30, odrabiając od środy około 1,25 proc.

Sytuacja na rynku złotego podobna jest do tego, co możemy obserwować na eurodolarze. Kursy EUR/PLN oraz USD/PLN pozostają w konsolidacji w okolicach poziomów odpowiednio: 3,9350 oraz 3,0950. Póki nie zobaczymy zdecydowanego ruchu w notowaniach EUR/USD, trudno jest liczyć na wybicie na rynku złotego. Biorąc pod uwagę słaby sierpień na giełdach i nadzieje na lekkie odbicie we wrześniu, liczyć można, że i złoty zachowuje potencjał do lekkiej aprecjacji, szczególnie zważywszy na fakt, że to właśnie giełdy zazwyczaj wywierają istotny wpływ na notowania krajowej waluty.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Eurodolar wciąż w konsolidacji