Eurofaktor dostanie zastrzyk z dywidendy

GRA
opublikowano: 29-11-2007, 00:00

Do Eurofaktora wpłynie sporo gotówki — 35 mln zł. Jego spółka zależna sprzeda LC Corp nieruchomość na Śląsku.

Do Eurofaktora wpłynie sporo gotówki — 35 mln zł. Jego spółka zależna sprzeda LC Corp nieruchomość na Śląsku.

Spółka zależna Eurofaktora sprzeda wrocławskiemu LC Corp nieruchomość w Katowicach. Za 104 tys. mkw. terenu zainkasuje 114,3 mln zł. Sam Eurofaktor zarobi w ten sposób 35 mln zł z tytułu dywidendy. Te pieniądze wpłyną do spółki w przyszłym roku.

— Nie chcemy prowadzić działalności deweloperskiej. Skoncentrujemy się na usługach finansowych — mówi Michał Golicz, prezes Eurofaktora.

Podkreśla, że dzięki tej transakcji jego firma otrzyma spory zastrzyk. To istotne, bo Eurofaktor przeżywa kłopoty finansowe. Ma trudności z odzyskaniem należności.

— Te pieniądze pozwolą nam wrócić do pierwszej ligi w branży faktoringowej —przewiduje Michał Golicz.

Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój nowych produktów finansowych. Władze firmy nie ujawniają na razie szczegółów. Wiadomo jedynie, że będą rozwijać produkty zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych.

Z kolei LC Corp ma bogate plany w związku z przejętą właśnie nieruchomością.

— To atrakcyjny grunt w centrum Katowic, niedaleko autostrady. Wybudujemy tam kompleks mieszkaniowo-usługowo-biurowy. Cała inwestycja będzie miała wartość 500 mln zł, liczone łącznie z kosztem zakupu działki — zapowiada Dariusz Karwacki, wiceprezes LC Corp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu