Eurofaktor sprzedał wierzytelności ZM Polmetal za 28 mln zł

opublikowano: 22-11-2007, 20:17

Eurofaktor sprzedał w czwartek za 28 mln zł  wierzytelności wobec ZM Polmetal. Nabywcą jest spółka Avalon z Katowic.

Avalon ma zapłacić w dwóch ratach. Pierwszą, w wysokości 10 mln zł, w terminie 10 dni od daty podpisania umowy. Drugą, w wysokości 18.008.993,36 zł, w terminie 11 miesięcy od daty podpisania umowy.

Wartość ewidencyjna wymienionych wierzytelności w księgach Eurofaktor wynosi 13.785.424,21 zł, w tym wartość nominalna wierzytelności głównej wynosi 28.008.993,36 zł i została pomniejszona o odpisy aktualizujące wartość aktywów.
Zarząd Eurofaktor poinformował w środę, że otrzymał postanowienie sądu okręgowego o oddaleniu zażalenia złożonego przez spółkę na zarządzenie sądu rejonowego o zwrocie wniosku o ogłoszenie upadłości ZM Polmetal obejmującej likwidację majątku dłużnika.

- Powodem podjęcia przez Sąd w/w decyzji był brak załączenia do wniosku poświadczonego za zgodność z oryginałem odpisu z KRS dłużnika - informował w środę Eurofaktor.

Zarząd spółki zaznaczył wówczas, że ponieważ od decyzji sądu okręgowego nie przysługuje odwołanie należy uznać, że złożony wniosek o ogłoszenie upadłości ZM Polmetal został przez sąd oddalony. 

W raporcie przedstawionym 14 listopada Eurofaktor wymieniał ZM Polmetal obok Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacyjnego jako głównych swoich dłużników. Informował wówczas, że wobec niewywiązania się przez te spółki z porozumień w sprawie spłaty długów dokonał utworzenia na koniec II kwartału 2007 r. znaczących odpisów aktualizujących aktywa finansowe w kwocie 42,4 mln zł., co spowodowało, że wynik finansowy za II kwartały był ujemny i wynosił 45,1 mln zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane