Eurofilms nie wyjklucza kolejnej emisji akcji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-06-2006, 15:30

Producent folii Eurofilms, który zadebiutował w poniedziałek na warszawskim parkiecie, planuje inwestycje, o których poinformuje w I kwartale 2007 roku i nie wyklucza, że na ich sfinansowanie przeprowadzi kolejną emisję akcji.

Producent folii Eurofilms, który zadebiutował w poniedziałek na warszawskim parkiecie, planuje inwestycje, o których poinformuje w I kwartale 2007 roku i nie wyklucza, że na ich sfinansowanie przeprowadzi kolejną emisję akcji.

"Spółka intensywnie pracuje nad projektami nowych inwestycji, które zostaną ogłoszone w I kwartale 2007 roku. W logice giełdowej byłoby, aby kolejne inwestycje były sfinansowane z emisji akcji" - powiedział dziennikarzom przewodniczący rady nadzorczej Eurofilms Tadeusz Nowicki.

W ramach przeprowadzonej niedawno oferty spółka sprzedała wszystkie oferowane 8.053.306 akcje, w tym 4.026.653 akcje serii B1 i C należących do dotychczasowych akcjonariuszy, Ergis SA oraz Finergis Investments Limited oraz 4.026.653 akcje serii D nowej emisji.

Z emisji nowych akcji Eurofilms chce częściowo sfinansować inwestycje zwiększające moce produkcyjne. Spółka szacuje, że zwiększenie mocy produkcyjnych pozwoli na rozwój sprzedaży eksportowej oraz umocnienie pozycji na rynku polskim, co powinno przełożyć się na wzrost sprzedaży Eurofilms o około 50 proc., począwszy od roku 2007.

Prognozy finansowe Eurofilms na 2006 rok zakładają osiągnięcie 133,4 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 5,5 mln zł zysku netto. W 2007 roku spółka prognozuje przychody w wysokości 154,3 mln zł i 8,1 mln zł zysku netto.

"Wyniki za I kwartał pokazują, że prognozy raczej zostaną wykonane, a nawet mogą zostać przekroczone. Jeśli chodzi o wyniki w II kwartale, to wszystko idzie w dobrym kierunku" - powiedział prezes Eurofilms Grzegorz Kędzierski.

W 2005 roku firma wypracowała 99,6 mln zł przychodów ze sprzedaży, 6,8 mln zł zysku operacyjnego oraz 6,2 mln zł zysku netto.

Akcje Eurofilms wzrosły w debiucie na otwarciu o 1,3 proc., do 4,05 zł, wobec ceny emisyjnej, która wynosiła 4 zł. Prawa do akcji wzrosły na otwarciu o 5 proc., do 4,20 zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu