Euroimplant planuje emisje

AT
opublikowano: 14-07-2011, 00:00

Spółka chce pozyskać minimum 10 mln zł na dokończenie budowy laboratorium w Kajetanach.

Spółka chce pozyskać minimum 10 mln zł na dokończenie budowy laboratorium w Kajetanach.

Spółka biotechnologiczna Euroimplant chce wyjść na plus w 2013 r.(po pierwszym kwartale 2011r. miała 319 tys. straty netto, przy 41 tys. zł przychodów). Pierwsze zyski mają się pojawić po uruchomieniu produkcji w budowanym właśnie laboratorium w Kajetanach. Po pieniądze na zakończenie inwestycji Euroimplant zwróci się do inwestorów.

— Z planowanej na lipiec/sierpień emisji trzyletnich obligacji zamierzamy pozyskać minimum 10 mln zł — mówi Andrzej Kisieliński, prezes Euroimplantu.

Spółka ma plan awaryjny, bo jeśli emisja nie zaspokoi jej potrzeb kapitałowych, pomyśli o kredycie bankowym. Prowadzi rozmowy z trzema bankami.

— Trzecim scenariuszem jest emisja akcji skierowana do inwestorów instytucjonalnych — informuje Andrzej Kisieliński.

Spółka o poszukiwaniach inwestora informowała na początku roku. Plany się trochę zmieniły, a opcja inwestorska spadła na trzecie miejsce. Według prezesa Kisielińskiego, przy obecnym kursie (0,34 zł za papier) jest ona najmniej korzystna. Wstępne rozmowy z siedmioma inwestorami finansowymi, które Euroimplant ma za sobą, pokazują, że spółka z niej nie zrezygnowała.

— Rozważamy wszystkie możliwości. Być może zdecydujemy się na emisję obligacji i kredyt, a nawet na wszystkie trzy scenariusze jednocześnie — mówi Andrzej Kisieliński.

Spółka pilnie potrzebuje 10 mln zł. Tyle brakuje jej na dokończenie laboratorium wartego 38 mln zł. 60 proc. obiecała zwrócić UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu