Euroland: Nowe zamówienia w przemyśle spadły w lipcu o 1,6 proc. m/m

Polska Agencja Prasowa SA
22-09-2005, 11:53

Nowe zamówienia w przemyśle strefy euro spadły w lipcu miesiąc do miesiąca o 1,6 proc., po wzroście w czerwcu o 3,1 proc. - podał w czwartek urząd statystyczny UE, Eurostat. Analitycy spodziewali się wzrostu tego wskaźnika o 1,4 proc.

Nowe zamówienia w przemyśle strefy euro spadły w lipcu miesiąc do miesiąca o 1,6 proc., po wzroście w czerwcu o 3,1 proc. - podał w czwartek urząd statystyczny UE, Eurostat. Analitycy spodziewali się wzrostu tego wskaźnika o 1,4 proc.

W ujęciu rok do roku zamówienia w eurolandzie wzrosły o 1,2 proc., po wzroście w czerwcu po korekcie o 5,3 proc. - wynika z wyliczeń Eurostatu.

Tu analitycy oczekiwali wzrostu o 5,8 proc.

W 25 krajach UE zamówienia spadły w lipcu o 0,7 proc. mdm, po wzroście w czerwcu o 2,5 proc., a rdr wskaźnik ten wzrósł o 1,8 proc., podczas gdy w czerwcu wzrósł o 5,7 proc. - podał Eurostat.

Wskaźnik nowych zamówień w przemyśle pokazuje rozwój popytu na wyroby i usługi. Służy on do oceny przyszłej produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Euroland: Nowe zamówienia w przemyśle spadły w lipcu o 1,6 proc. m/m