Euromark odzyskuje zaufanie funduszy

ZK
opublikowano: 30-05-2007, 00:00

Notowania odzieżowej firmy wystrzeliły po informacji, że Commercial Union dokupił akcji.

Notowania odzieżowej firmy wystrzeliły po informacji, że Commercial Union dokupił akcji.

Nawet o ponad 24 proc., do 18,2 zł, rosły podczas wczorajszej sesji notowania Euromarku, dystrybutora i producenta odzieży oraz sprzętu turystycznego pod markami Campus, Alpinus i Stir Crazy. Wygląda na to, że jest to rezultat informacji o zwiększeniu zaangażowania w spółce przez fundusz emerytalny Commercial Union. Skupił on ostatnio około 170 tys. akcji Euromarku i kontroluje już prawie 6,4 proc. kapitału (poprzednio niespełna 5 proc.).

To może oznaczać, że warszawska spółka odzyskuje zaufanie instytucji finansowych. Zaufanie zostało mocno nadszarpnięte po raporcie finansowym za pierwsze trzy miesiące roku 2007. Grupa zakończyła je stratą przekraczającą 3,8 mln zł. Przyczyną były wyjątkowo niekorzystne warunki pogodowe: sucha jesień i ciepła zima z małą ilością śniegu.

Rentowność Euromarku jest bardzo wrażliwa na spadek sprzedaży. Zarząd firmy musiał w tej sytuacji ściąć prognozy na rok obrotowy 2006/2007: ze 100 do 94,3 mln zł w przypadku sprzedaży i z 7,1 do 0,9 mln zł zysku.

Spowodowało to odwrót inwestorów. Cena akcji w parę tygodni spadła o jedną trzecią — do około 14 zł. Kilka dni temu o zejściu poniżej 5 proc. informował Pioneer Pekao IM. Zakup papierów przez CU OFE może świadczyć o odwróceniu negatywnych tendencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Euromark odzyskuje zaufanie funduszy