Euronext: Rekorodowa liczba transakcji w marcu i I kwartale

(Marek Druś)
31-03-2006, 22:01

Euronext poinformował, że w marcu na jego czterech rynkach kasowych przeprowadzono rekordową liczbę 21,1 mln transakcji. Jest ona aż o 64,1 proc. większa od zanotowanej w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

Euronext poinformował, że w marcu na jego czterech rynkach kasowych przeprowadzono rekordową liczbę 21,1 mln transakcji. Jest ona aż o 64,1 proc. większa od zanotowanej w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

W pierwszym kwartale liczba transakcji na rynkach kasowych giełd w Paryżu, Amsterdamie, Brukseli i Lizbonie osiągnęła rekordową wysokość 57,8 mln i jest o 46,5 proc. większa od zanotowanej w tym samym okresie poprzedniego roku.

Euronext.liffe, wchodzący w skład grupy Euronext rynek instrumentów pochodnych, zanotował w marcu 68 mln transakcji kontraktami futures i opcjami. Było ich o 32 proc. więcej niż rok wcześniej.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Euronext: Rekorodowa liczba transakcji w marcu i I kwartale