Europa: dobre wiadomości z USA wywołały wzrosty

Marek Druś
opublikowano: 17-07-2002, 19:16

Europejskie giełdy zdyskontowały wiadomości o poprawie wyników największych amerykańskich spółek licząc, że spowoduje to wzrosty na giełdach za oceanem. Na parkietach Starego Kontynentu dominował w środę popyt.

Wśród spółek, których akcje zanotowały zdecydowany wzrost kursu, znalazł się m.in. Credit Suisse. Poprawa wyceny papierów spółki to skutek wiadomości o znacznym wzroście zysków amerykańskiego Citigroup.

Poprawa wyceny Ericssona i Nokii, potentatów rynku telekomunikacyjnego, to w dużym stopniu zasługa wiadomości o znacznie lepszych niż oczekiwano wynikach Motoroli.

Renault skorzystał tymczasem z wiadomości o pierwszym od ponad roku kwartalnym zysku Forda.

Zmiana na stanowisku prezesa wywołała popyt na akcje Deutsche Telekom. Inwestorzy liczą na to, że nowy prezes spółki będzie działał bardziej zdecydowanie w kierunku zmniejszenia zadłużenia spółki.

Poprawiła się wycena papierów Vodafone. Goldman Sachs, który sprawdził skrupulatnie księgi spółki, zapewnia, że nie znalazł tam najmniejszych śladów manipulacji.

Wśród niewielu spółek, których akcji inwestorzy się pozbywali, znalazł się brytyjski koncern metalurgiczny Corus. Spółka poinformowała o przejęciu za ponad 4 mld USD brazylijskiego producenta stali, CSN. Moody’s zapowiedział, że może to przynieść w efekcie obniżenie ratingu kredytowego Corusa.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Europa: dobre wiadomości z USA wywołały wzrosty