Europa: dobre wyniki wywołały popyt na akcje banków

Marek Druś
14-02-2002, 12:03

Giełdy w Europie notują przewagę wzrostów kursów. Największy udział w poprawie nastrojów mają spółki, które przekazały dobre wyniki finansowe. Popytem cieszą się akcje banków.

Wyraźnie drożeją papiery UBS, największego szwajcarskiego banku. Spółka poinformowała o 24 proc. spadku zysku w IV kwartale, okazał się on jednak wyższy od oczekiwań rynku.

W górę poszła również cena papierów największego holenderskiego banku, ABN Amro. Zysk spółki w 2001 roku okazał się zgodny z oczekiwaniami. Jego wysokość sięgnęła górnej granicy prognozowanych „widełek”.

W Londynie wzrósł kurs papierów Barclay’s, czwartego brytyjskiego banku. Podobnie jak w przypadku poprzednich spółek, o popycie na jego akcje zdecydowało osiągnięcie wyników zgodnych z zapowiedziami.

Drożeją akcje koncernu Unilever. Największy na świecie producent dóbr konsumpcyjnych zapowiedział utrzymanie w tym roku dwucyfrowego wzrostu zysku.

We Frankfurcie tanieją papiery koncernu farmaceutycznego Merck. Spółka poinformowała o gorszych niż oczekiwano wynikach czwartego kwartału. Jej władze zapowiedziały także, że nie należy spodziewać się w tym roku znacznej poprawy wyników osiągniętych przez koncern.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: dobre wyniki wywołały popyt na akcje banków