Europa <EOPA.WA> Zawarcie znaczącej umowy z Nordea Bank Polska SA

Jacek Jurczyński
06-01-2004, 22:09

Europa <EOPA.WA> Zawarcie znaczącej umowy z Nordea Bank Polska SA ZAWARCIE ZNACZĄCEJ UMOWY Z NORDEA BANK POLSKA SA
Raport 1/04,
Zarząd Towarzystwa Ubezpieczeniowego "EUROPA" Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 6 stycznia 2004 roku otrzymał podpisaną Generalną umowę ubezpieczenia kredytów i pożyczek hipotecznych w okresie przejściowym z dnia 31 grudnia 2003 roku zawartą z Nordea Bank Polska SA z siedzibą w Gdyni. Umowa powyższa zastępuje dotychczas obowiązującą Generalną umowę ubezpieczenia kredytów hipotecznych w okresie przejściowym z LG Petro Bank z dnia 8 czerwca 2000 roku oraz Generalną umowę ubezpieczenia kredytów na cele mieszkaniowe z Nordea Bank Polska SA z dnia 26 listopada 2001 roku.
Przedmiotem umowy jest ubezpieczenie spłaty wszystkich kredytów i pożyczek na cele mieszkaniowe dla osób fizycznych, których docelowym zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na rzecz Banku.
Okres ubezpieczenia dla kredytu rozpoczyna się z dniem wypłaty kredytu do czasu ustanowienia hipoteki, nie dłużej jednak niż 120 miesięcy. Okres ubezpieczenia pożyczki trwa od chwili wypłaty i może trwać maksymalnie 37 miesięcy. Wysokość rocznej składki ubezpieczenia liczona od kwoty udzielonego kredytu została ustalona na poziomie 0,84%. Umowę zawarto na czas nieokreślony.
Jako kryterium będące podstawą uznania umowy za umowę znaczącą zostały przyjęte kryteria wymienione w § 2 ust. 1 pkt. 44 lit. a) RRM GPW, czyli kapitały własne.
Data sporządzenia raportu: 06-01-2004

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Jurczyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Europa &lt;EOPA.WA&gt; Zawarcie znaczącej umowy z Nordea Bank Polska SA