Europa: giełdy odrobiły część strat z początku tygodnia

Marek Druś
02-10-2002, 19:01

Na europejskich giełdach wreszcie poprawiły się nastroje. Inwestorzy przystąpili do zakupów akcji po wtorkowych zdecydowanych wzrostach na giełdach za oceanem. Dobre wrażenie zrobił na nich także dość umiarkowany spadek indeksów w USA na początku środowej sesji, co wskazywało na ograniczoną wolę realizacji zysków i dość dużą siłę popytu.

Europejskie giełdy odrabiają straty z początku tygodnia. Stoxx 50, indeks europejskich blue zyskał już ponad 6 proc. Inwestorzy kupują najmocniej przecenione w trzecim kwartale papiery spółek branży ubezpieczeniowej. Zdrożały papiery francuskiego towarzystwa Axa, które straciło przez trzy ostatnie miesiące jedną trzecią wartości. W górę poszła cena akcji brytyjskich spółek Aviva i Prudential. Rekomendację tej ostatniej podniósł Morgan Stanley.

Zapowiedź poprawy wyników Dell Computers wywołała znaczny popyt na akcje niemieckiego Infineon Technologies, który jest jednym z dostawców amerykańskiej spółki. Mniej powodów do radości mieli jednak akcjonariusze brytyjskiego ARM Holdings. Jeden z największych graczy na rynku półprzewodników zapowiedział pogorszenie kwartalnych wyników.

Zdecydowanie wzrosła cena papierów France Telecom. Inwestorzy wierzą, że nowy prezes spółki doprowadzi do znacznego zmniejszenia jej olbrzymiego zadłużenia.

Wyraźnie wzrósł kurs akcji Vodafone Group. Jeden z największych na świecie operatorów telefonii komórkowej zapowiedział ponad 10 proc. wzrost liczby klientów na koniec tego roku.

Niemieccy inwestorzy przecenili mocno papiery ProSiebenSat1 Media. Spółka zredukowała prognozę tegorocznego zysku tłumacząc to kiepską koniunkturą na rynku reklamowym.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: giełdy odrobiły część strat z początku tygodnia