Europa idzie na północ

WST
opublikowano: 16-12-2009, 13:08

Środowe notowania na największych zachodnioeuropejskich parkietach upływają inwestorom w dobrych nastrojach. Indeksy rosną od początku dnia, mimo że, wczorajsza sesja w USA zakończyła się spadkiem wskaźników, a poranne notowania w Azji cechowała spora nerwowość.

Na Starym Kontynencie zwyżkuje indeks Dow Jones Stoxx 600 zyskując piąty dzień, szykuje się do najdłuższej wzrostowej serii od września. Optymistycznie zapowiada się też początek sesji za oceanem, na co wskazują rosnące futures.

Wzięciem cieszą się papiery brytyjskich deweloperów. To zasługa analityków Citigroup, którzy zachęcają do zakupu ich walorów. Wśród sugerowanych celów inwestycyjnych znaleźli się m.in. Barratt Developments, Taylor Wimpey i Redrow.

Zyskują też na wartości akcje Vallourec, drugiego pod względem wielkości producenta stalowych części wykorzystywanych przez spółki wydobywające ropę i gaz. Specjaliści z Goldman Sachs podnieśli ich rekomendację z „neutralnie” do „kupuj”.

Sporo transakcji kupna, podbijających wycenę nawet powyżej 6 proc., notuje się na akcjach Zodiac Aerospace. Producent m.in. foteli lotniczych zapowiedział wygenerowanie zysku w roku fiskalnym 2009/10 i poprawę sytuacji w branży do 2011 r.

Zwyżkuje kurs papierów Acciona. Drugi na świecie pod względem wielkości operator farm wiatrowych poinformował, że 36 projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii o łącznej mocy 1,104 MW zostało zaaprobowanych przez hiszpańskie ministerstwo infrastruktury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane