Europa kupuje coraz więcej luksusów

AD, Bloomberg
opublikowano: 29-05-2017, 15:53
aktualizacja: 29-05-2017, 15:54

Do 259 mld EUR urosły roczne wydatki Europejczyków na dobra luksusowe, takie jak drogie torebki czy biżuteria – donosi Bain & Co. Jednocześnie więcej na tego typu asortyment wydawali również Chińczycy, co łącznie podnosi prognozy wzrostu tego segmentu rynku na świecie dotyczące roku 2017.

Według autorów raportu sprzedaż dóbr luksusowych urośnie nawet o 4 proc. względem roku poprzedniego. Wśród Europejczyków najwięcej obecnie na drogie marki wydają Hiszpanie i Brytyjczycy, którzy pomimo zagrożeń ze strony terroryzmu nie przestali podróżować na drogie zakupy.

Pexels

Bain & Co zwraca uwagę również uwagę, że klienci coraz bardziej zawężają swoje wybory do tych najpopularniejszych marek, odwracając się od tych mniej znanych. Na topie są Prada, Christian Dior i Burberry.

Raport przypomina, że wszystkie musiały w ostatnich latach zmienić swoje strategie dotarcia do klienta i coraz mocniej zwrócić się w stronę e-commerce oraz innowacji w designie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Bloomberg

Polecane