Europa ma „poważne obawy” dotyczące brazylijskiego mięsa

aktualizacja: 14-06-2017, 21:51

Komisja Europejska przeprowadziła w maju audyt w Brazylii, który wykazał dalszą nieadekwatną kontrolę przemysłu mięsnego.

W marcu w Brazylii wybuchł skandal po ujawnieniu, że największe firmy mięsne korumpowały państwowych kontrolerów aby przymykali oko na wykorzystywanie nieświeżego mięsa w produkcji. Wywołało to krótkotrwałe wstrzymanie importu brazylijskiego mięsa m.in. do Europy.

Na początku maja Komisja Europejska przeprowadziła audyt w Brazylii. Spowodował on „bardzo poważne obawy” co do systemu inspekcji branży mięsnej, wynika z listu, który został wysłany do Blairo Maggiego, ministra rolnictwa Brazylii. Vytenis Andriukaitis, komisarz UE ds. zdrowia ostrzegł, że jeśli nie nastąpi zdecydowana poprawa kontroli bezpieczeństwa mięsa, Brazylii grożą zwiększone restrykcje dotyczące jego importu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Europa ma „poważne obawy” dotyczące brazylijskiego mięsa