Europa na lekkich plusach

25-07-2016, 10:09

Zachodnioeuropejskie giełdy rozpoczęły poniedziałek od niewielkich wzrostów. Tydzień upłynie pod znakiem posiedzenia Fed i Banku Japonii. Trwa sezon wyników.

W tym tygodniu swoje decyzje o polityce monetarnej przedstawią banki centralne w USA i Japonii.

Posiedzenie Rezerwy Federalnej oraz Japońskiego Banku Centralnego zdominują uwagę inwestorów w nadchodzących dniach. W centrum zainteresowania znajdą się również odczyty PKB za drugi kwartał ze Stanów Zjednoczonych oraz strefy euro.

Obecne oczekiwania zakładają maksymalnie jedną podwyżkę stóp procentowych w tym roku w USA. Rynek terminowy prawdopodobieństwo podwyżki Fed przed końcem roku wyceniania obecnie na około 50 proc. Fed poinformuje o swojej decyzji w środę.

Posiedzenie BoJ zaplanowane jest na piątek i na rynku spekuluje się, że japoński bank centralny zwiększy stymulację w tym tygodniu.

W centrum uwagi inwestorów jest sezon wyników.

Zyskują akcje banku Julius Baer, trzeciego największego gracza private banking w Szwajcarii, który odnotował w pierwszym półroczu większy od oczekiwań zysk i przyciągnął wielu nowych klientów.

Przed sesją swoje dane opublikował Philips. Skorygowany zysk spółki za II kw. okazał się wyższy od oczekiwań, choć sprzedaż firmy była niższa niż szacowali analitycy. Philips podtrzymał prognozę finansową na 2016 r. Akcje spółki rosną.

Mocno zyskują walory Ryanair. Zysk netto linii lotniczych w I kw. roku podatkowego wzrósł o 4,5 proc. Spółka podtrzymała prognozę zysku na rok 2017 r., z zastrzeżeniem, że może ona ulec korekcie w dół z uwagi na spadek popytu na podróże lotnicze po Brexicie.

888 Holdings oraz Rank Group, firmy hazardowe, ogłosiły, iż wspólnie złożą ofertę kupna bukmachera William Hill. Akcje William Hill zyskują w trakcie porannej sesji ponad 9 proc.

Ponad 5 proc. w górę idą akcje Ericssona. W poniedziałek ze stanowiska zrezygnował Hans Vestberg, CEO spółki.

Na czerwono świeci wykres kursu Aberdeen Asset Management. Brytyjski fundusz nieruchomości poinformował w poniedziałek, iż w II kwartale odnotował 8,9 mld funtów odpływów netto ze swoich aktywów.

O godz. 10.00 opublikowany zostanie wskaźnik Ifo z Niemiec za lipiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Europa na lekkich plusach