Europa: na niemal wszystkich giełdach dominują wzrosty

26-09-2002, 14:03

Zdecydowana większość europejskich giełd notuje w czwartek wzrosty głównych indeksów. Popytem cieszą się akcje spółek branży motoryzacyjnej, odrabiają straty papiery spółek sektora finansowego.

Nastroje inwestorów poprawiło zarówno udane zakończenie środowej sesji na giełdach w USA, jak i dobre wiadomości przekazane przez spółki.

Drożeją akcje producentów aut. Wzrost popytu na nie to zasługa Peugeota i BMW, które zapowiedziały w czwartek wzrost sprzedaży.

Rosną ceny papierów spółek finansowych, mocno przecenionych na początku tygodnia. Wzrosła cena holenderskiej grupy ING oraz francuskiej spółki ubezpieczeniowej AXA. Drożeją akcje największego irlandzkiego banku Allied Irish Banks, który prawdopodobnie sprzeda za 3 mld USD swój amerykański oddział.

Wśród spółek technologicznych wzrostem ceny wyróżnia się holenderski ASML, który w środę podtrzymał prognozę zamówień w drugiej połowie roku.

Drożeje Nokia, która przedstawiła w czwartek pierwszy na świecie telefon działający w systemach GSM i WCDMA. Szef amerykańskiego oddziału spółki prognozuje, że globalny popyt na komórki wzrośnie o 15 proc. w 2003 roku.

Drożeją akcje BT Group. Analitycy ABN Amro podnieśli rekomendację papierów brytyjskiego telekomu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: na niemal wszystkich giełdach dominują wzrosty