Europa: spółki naftowe drożały szóstą sesję z rzędu

Administrator
opublikowano: 28-01-2002, 19:46

Na europejskich giełdach panowały w poniedziałek dobre nastroje. Osłabienie pod koniec sesji notowała giełda we Frankfurcie, ale udało się jej zakończyć sesję minimalną zwyżką. Niemieccy inwestorzy zaczęli sprzedawać akcje w związku z pogorszeniem się nastrojów w USA. Ich poprawa po półmetku sesji uratowała minimalny wzrost w Niemczech.

Na europejskich giełdach panowały w poniedziałek dobre nastroje. Osłabienie pod koniec sesji notowała giełda we Frankfurcie, ale udało się jej zakończyć sesję minimalną zwyżką.

Niemieccy inwestorzy zaczęli sprzedawać akcje w związku z pogorszeniem się nastrojów w USA. Ich poprawa po półmetku sesji uratowała minimalny wzrost w Niemczech. Wyraźnymi zwyżkami cen kończyły sesję we Frankfurcie akcje koncernów motoryzacyjnych BMW, Volkswagen i DaimlerChrysler. Stało się tak głównie za sprawą dobrych wyników przekazanych przez pierwszą ze spółek.

W poniedziałek kolejny dzień z rzędu drożała ropa naftowa, co poprawiło ponownie wycenę papierów spółek naftowych. Wzrosły kursy m.in. BP, TotalFina Elf i Shell Transport & Trading.

Spadł kurs British Airways po wiadomości o fiasku fuzji spółki z amerykańskim AMR. Z tego samego powodu wzrosła cena papierów KLM, który liczy na ponowne rozważenie przez Brytyjczyków możliwości połączenia z holenderskim przewoźnikiem lotniczym.

Spadł kurs Deutsche Telekom po doniesieniach prasy, mówiących że władze niemieckie nie zgodzą się na sprzedaż przez spółkę sześciu sieci kablowych Liberty Media, które miało zapłacić za nie 5,5 mld EUR.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane