Europa: Walory zwyżkują z ASML i Marconi na czele

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-04-2001, 12:45

Europejskie akcje zwyżkują pod przewodnictwem producentów sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego takich jak ASM Lithography Holding i Marconi po opublikowaniu przez Intel rezultatów, które przebiły prognozy. Również Texas Instruments ogłosił, że zysk spółki przekroczył oczekiwania specjalistów.

Zdaniem analityków Gilissen Capital Management nastrój na rynku zdecydowanie się poprawia.

Software AG zyskał po ogłoszeniu wzrostu zysku po kwartale na poziomie ponad 35 proc., przekraczając własne prognozy. Misys Plc zwyżkował po informacji, że wyniki największego producenta oprogramowania finansowego, są zgodne z wcześniejszymi szacunkami.

ASML, produkujący komponenty do chipów komputerowych, powiadomił, że jego sprzedaż w drugim kwartale wyniesie pomiędzy 6,2 mld USD,a 6,8 mld USD. Te szacunki przekraczają oczekiwania analityków. Spółka uważa że sentyment do intersów w branży produkcji komputerów powoli polepsza się, natomiast koniunktura na innych rynkach wciąż jest rozchwiana.

Holenderski Royal KPN zastanawia się nad bliższymi związkami z Telecom Italia.

Avis stracił po informacji o przekroczeniu wcześniejszą stratę o 11 proc.

Firma deweloperska Rugby Estates z Wielkiej Brytanii zyskała 6 proc. po ogłoszeniu zysku na akcję w kwocie 17,9p.

Cable&Wireless wzrósł o 4,0 proc. Analitycy Goldman Sachs podnieśli szacunki zysku na akcję dla providerów internetowych do 14,1p w 2001.

Vivendi zyskał 2,1 proc. po rekomendacji analityków JP Morgan. Specjaliści banku dali spółce rekomendację "kupuj". Prognozują oni wzrost kursu medialnego koncernu do 85 EURO, 16 proc. więcej niż dzisiejsza wartość rynkowa.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Europa: Walory zwyżkują z ASML i Marconi na czele