Europa Wschodnia coraz atrakcyjniejsza dla firm USA w Niemczech

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-03-2005, 22:04

Firmy amerykańskie działające w Niemczech coraz bardziej interesują się nowymi państwami członkowskimi UE jako miejscami do inwestowania - wynika z raportu Amerykańskiej Izby Handlu, opublikowanego z datą 8 marca na stronie internetowej tej instytucji.

Firmy amerykańskie działające w Niemczech coraz bardziej interesują się nowymi państwami członkowskimi UE jako miejscami do inwestowania - wynika z raportu Amerykańskiej Izby Handlu, opublikowanego z datą 8 marca na stronie internetowej tej instytucji.

Podstawą dorocznego raportu są ankiety, prowadzone wśród firm USA, działających na rynku niemieckim. W prowadzeniu tych badań pomaga firma Boston Consulting Group.

W raporcie poinformowano, że 26 proc. z ankietowanych firm USA postrzega Europę Wschodnią jako najlepszy region dla inwestycji biznesowych i to nie tylko w sektorze przemysłowym, lecz także w sektorze usług. Rok wcześniej było to tylko 13 proc.

Firmy amerykańskie uważają Polskę, Czechy i Słowację za najbardziej atrakcyjne rynki pracy w Europie - po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Niemcy przegrywają w konkurencji o amerykańskie inwestycje. Jedna piąta firm USA, działających w Niemczech, rozważa przeniesienie części działalności w inne miejsce w Europie.

Szef Boston Consulting Group w Niemczech Dieter Heuskel potwierdza, że jako lokalizacja działalności produkcyjnej, Niemcy przegrywają w konkurencji z ich wschodnioeuropejskimi sąsiadami, natomiast nie zmienia się ich atrakcyjna pozycja jako rynku zbytu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane