Europa: zwyżkują kursy banków i telekomów

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 07-04-2004, 14:49

W trakcie dzisiejszych sesji na giełdach zachodnioeuropejskich utrzymuje się przewaga wzrostów. Rosną ceny banków odreagowując ostatnią słabość. Kupowane są również akcje telekomów, przecenione wcześniej w związku z redukcją

prognoz przez Nokię.

Nokia nadal zniżkuje. Wczoraj największy producent komórek zapowiedział, że jej wyniki będą zbliżone do dolnych poziomów oczekiwań rynkowych. Na giełdzie paryskiej mocno rośnie kurs Eurotunelu. Mniejszościowi akcjonariusze dążą do odwołania zarządu firmy. Tymczasem Sodexho, francuska grupa cateringowa, zapowiada spadek przychodów za sprawą umocnienia euro. Kurs zniżkował o 4 proc.

Liderem wzrostów w sektorze bankowym jest włoski Capitalia. Bank zapowiedział skonwertowanie obligacji na akcje ubezpieczyciela Generali. Capitalia dąży do przejęcia tej spółki w koalicji z UniCredito. We Frankfurcie prym wiedzie Commerzbank po zapowiedzi prezesa Klausa Petera Muellera, że rozważona zostanie fuzja z HVB.

Niewielką zwyżkę notuje Deutsche Telekom, który zapowiedział że poprosi udziałowców o zgodę na podwyższenie kapitału firmy. Daimler Chrysler zniżkował. Motoryzacyjny gigant chce pozyskać 6,6 mld dolarów na wzmocnienie przynoszącego straty Mitsubishi. DC zapowiada, że pozytywny trend w wynikach koncernu utrzymuje się.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europa: zwyżkują kursy banków i telekomów