Europejscy inwestorzy znów zmienili barwy

Anna Palczewska
opublikowano: 23-01-2009, 00:00

Od rana indeksy Starego Kontynentu miały się świetnie. Zieleń była zasługą głównie banków. Blisko 40 proc. zyskały papiery belgijskiego KBC. Właściciel Kredyt Banku otrzymał obietnicę zasilenia przez rząd kwotą 2 mld euro. Powodzeniem cieszyły się papiery Royal Banku of Scotland, Barclays oraz HSBC i Banco Santander.

Po wynikach z IV kwartału tracił Fiat. Koncern poinformował, że zysk wyniesie 163 mln euro, wobec prognozowanych 157 mln. Zapowiedział jednocześnie, że akcjonariusze mogą zapomnieć o dywidendzie. Dzięki drożejącej ropie zyskiwały Shell i Total.

Nastroje w Europie pogorszyły się wraz z rozpoczęciem handlu za oceanem. Przyczyniły się do tego nie najlepsze informacje z USA. Tygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła tam do 589 tys. (prognoza: 540 tys.), a grudniowa dynamika rozpoczętych budów domów spadła o 15,5 proc., licząc m/m (prognozowano -2,4 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Palczewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Europejscy inwestorzy znów zmienili barwy