Europejski rynek akcji nadal rośnie

opublikowano: 13-01-2023, 11:16
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Paneuropejski Stoxx Europe 600 rośnie w pierwszej części piątkowej sesji o 0,5 proc. i zmierza do zakończenia wzrostem drugiego tygodnia z rzędu.

Dobre nastroje inwestorów to głównie zasługa danych makro, które pokazały, że gospodarki Wielkiej Brytanii i Niemiec uniknęły recesji. Spadają rentowności obligacji państw eurolandu. Wciąż pozytywnie wpływa na nastroje także odczyt grudniowej inflacji w USA. Rynek czeka na publikację w piątek wyników największych amerykańskich banków.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Drożeje prawie 73 proc. spółek ze Stoxx Europe 600. Popyt przeważa w 16 z 19 głównych segmentach rynku. Najmocniej drożeją akcje spółek ochrony zdrowia, banków (po 1,0 proc.) i technologicznych (1,4 proc.). Najsłabsze są segmenty użyteczności publicznej, spółek turystyczno-wypoczynkowych (po -0,1 proc.) i motoryzacyjnych (-2,0 proc.).

W Londynie FTSE100 rośnie o 0,5 proc. i jest najwyżej o maja 2018 roku. W Paryżu CAC40 idzie w górę o 0,7 proc., a we Frankfurcie DAX zwiększa wartość o 0,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane