Europejskich graczy ze snu wyrwały tylko banki

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 04-10-2007, 00:00

O wykorzystywanie poufnych informacji posądzani są m.in. menedżerowie koncernu zbrojeniowego EADS, DaimlerChrysler oraz Legardere. Kursy akcji wymienionych spółek traciły na wartości.

Sektor finansowy pozytywnie wyróżniał się na tle sennego rynku. Zainteresowanie branżą zapewnił m.in. Deutsche Bank, który poinformował, że będzie w stanie zrealizować przyszłoroczną prognozę finansową. Do banków zachęcił też broker Sanford C. Bernstein, który stwierdził, że walory brytyjskich kredytodawców zostały zbyt mocno przecenione.

Powodzenie miały także akcje Sodexho Alliance. Druga pod względem wielkości spółka kateringowa na świecie pochwaliła się ponad 8-procentowym wzrostem sprzedaży w czwartym kwartale roku finansowego.

Gracze nie angażowali się zbytnio w wymianę walorów, czekając na publikacje danych z USA — m.in. o zatrudnieniu i koniunkturze w sektorze usług. Początek sesji za oceanem był ujemny.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Europejskich graczy ze snu wyrwały tylko banki