Europejskie fabryki mają problem z realizacją zamówień

Bloomberg
opublikowano: 01-09-2021, 10:38

Niezrealizowane zamówienia w europejskich fabrykach osiągnęły bezprecedensowy poziom w sierpniu, bo firmy nie nadążają z zaspokajaniem popytu borykając się z problemem wąskich gardeł w globalnych łańcuchach dostaw.

Z raportu IHS Markit o aktywności przemysłu eurolandu wynika, że pojawiły się „jednoznaczne oznaki problemów ze zdolnościami produkcyjnymi”. Deficyt zdolności produkcyjnych do zamówień przekroczył w sierpniu 24-letni rekord zanotowany w lipcu. Choć gospodarka eurolandu wychodzi z kryzysu spowodowanego przez pandemię, to brak części i surowców oraz kłopoty z transportem morskim okazały większym problemem niż oczekiwano, co może skutkować opóźnieniem pełnej odbudowy gospodarki. Dodatkowym skutkiem może być dalszy wzrost inflacji, która w eurolandzie doszła już do 10-letniego maksimum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane