Europejskie giełdy na minusach

  • PAP
opublikowano: 13-06-2019, 10:07

Giełdy w zachodniej Europie są na minusach. Globalny wzrost gospodarczy jest kruchy, a napięcia w handlu nadal mocne, podają maklerzy.

Akcje spółki Ferguson zwyżkują o 7,4 proc., najmocniej od ponad 7 lat. Fundusze na czele z Trian Fund Management i Trian Investors Management nabyły łącznie 5,98 proc. udziałów w akcjach firmy Ferguson.

"Trian wierzy, że Ferguson jest atrakcyjną firmą. Trian może zwiększyć lub zmniejszyć inwestycje w Ferguson w przyszłości, w zależności od czynników takich jak warunki rynkowe i ocena perspektyw inwestycyjnych Fergusona przez Triana" - napisano w komunikacie.

Telefonica Deutschland zwyżkuje 2,2 proc. po zakończeniu aukcji 5G.

Tesco traci 3,3 proc. po słabszych wynikach sprzedaży w I kw. Sprzedaż LFL wzrosła o 0,4 proc., a na rynku szacowano jej wzrost o 0,8 proc. Spółka uzasadnia słabsze wyniki politycznym zamieszaniem w W.Brytanii związanym z planowanym wyjściem Zjednoczonego Królestwa z UE.

Przedstawiciele amerykańskiej administracji twierdzą, iż jeśli w tym miesiącu dojdzie do spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem w trakcie szczytu G-20 w Osace, to raczej będzie to okazja do wznowienia rozmów, a nie do zamykania umowy handlowej pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem

Prezydent USA Donald Trump poinformował z kolei, że nie ma żadnego terminu powrotu do rozmów handlowych z Chinami, oprócz tego "w jego głowie".

Ropa na NYMEX drożeje w czwartek o 2,4 proc. do 52,35 USD/b, po tym gdy w środę straciła 4 proc. Inwestorzy "obudzili się" i kupują ropę po informacjach o incydencie z płonącym tankowcem z Zatoce Omańskiej.

W czwartek posłowie brytyjskiej rządzącej Partii Konserwatywnej przeprowadzą pierwszą turę głosowań, których celem jest wyłonienie nowego lidera tego ugrupowania po rezygnacji May.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu